GÜNDOĞMUŞ’TA ASFALT ALTINDA KALAN İÇME SUYU HATTI YENİLENDİ

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü Gündoğmuş’ta asfalt çalışmasından etkilenen içme suyu hattını yeniledi. ASAT ekipleri Finike Asarönü Mahallesi’nde meydana gelen içme suyu arızasına müdahale etti.

Büyükşehir Belediyesi Gündoğmuş İlçesi’ne bağlı Akyarı Mahallesi’nde Antalya Valiliğinin katkısı ile sürdürülen asfalt yol çalışması sırasında içme suyu şebeke hattının bir bölümünün asfaltın altında kalması sonucu harekete geçti. Konuyu değerlendiren ASAT ekipleri, söz konusu hattın altta kalan kısmını deplase ederek yenilemek için çalışma başlattı.
ASAT Gündoğmuş Şube ekipleri gerçekleştirdikleri çalışma ile içme suyu şebeke hattının 450 metrelik bölümünü yeniledi. Çalışma süresince hizmette herhangi bir aksama olmazken hat yenilenen bölümü ile birlikte sorunsuz olarak içme suyu sağlamaya devam ediyor.
ASARÖNÜ’NDE ARIZA GİDERİLDİ
Öte yandan Finike’de vatandaşlardan gelen ihbarı değerlendiren ASAT ekipleri ilçenin Asarönü Mahallesi’nde içme suyu hattında arıza ortaya çıktığını tespit etti. Hemen arıza noktasına giden ekipler, iş makinesi ile müdahale ederek patlak olan boruyu tamir ederek kısa zamanda sorunu giderdi. Onarımın ardından hatta yeniden su verildiği ve mahalle halkının içme suyu hizmetinden sorunsuz olarak yararlanmaya devam ettiği belirtildi.

 

 

17 Ağustos 2020 Pazartesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi