Fatma Nine’nin 57 yıllık su çilesi son buldu

 

Su bir ganimet

Büyükşehir Belediyesi, Antalya'nın Manavgat ilçesinde yaşayan 77 yaşındaki Fatma Yavuz’un 57 yıllık su sıkıntısı sona erdirdi.  Susuz hiçbir şey yapılamadığını söyleyen Fatma Nine, ‘Su bir ganimet. Şükürler olsun artık suyum akıyor. Menderes oğlumdan Allah razı olsun” diyerek dua etti.

Büyükşehir Belediyesi Antalya Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü başlattığı hizmet atağı ile kırsal mahallelerin içme suyu sorunları tek tek çözülüyor. ASAT, vatandaşları sağlıklı içme suyuna kavuşturduğu gibi yaptığı çalışmalarla gönüllere de dokunuyor. Yıllardır evinde musluk suyu hasreti çekerek hayatını sürdüren Fatma Nine, ASAT ekiplerinin özverili çalışmalarıyla 57 yıl sonra içme suyuna kavuştu. 
Fatma Nine için 2000 metre yeni hat
Manavgat İlçesi’nin Hacıisalı Mahallesi’nde yaşayan, 9 çocuk annesi 77 yaşındaki Fatma Nine’nin evine 57 yıl sonra içme suyu bağlandı. ASAT ekipleri zorlu şartlara aldırış etmeden, Fatma Nine’nin evinde musluk suyu aksın diye 2000 metre yeni hat çekti ve hidrofor kurdu. Verilen üstün gayret sonunda yıllar sonra Fatma Nine’nin musluğundan su aktı. 
57 Yıl sonra gelen mutluluk
Mutluluğu gözlerinden okunan Fatma Nine, “Susuz hiçbir şey yapamadıklarını belirterek, içmesinden, temizliğine su bir ganimet. Çok güzel bir hizmet. Suyu olmayanlara Allah nasip etsin’’ dedi. Hasretini çektikleri suyun şimdi evinin içinde aktığını görmenin mutluluğunu yaşadığını dile getiren Fatma Nine, "Evime suyu getiren Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel oğlumdan Allah razı olsun. Evime suyum geldi, şükürler olsun" diyerek dua etti.

 


28 Mayıs 2018, Pazartesi Antalya Büyükşehir Belediyesi