CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİNDEN GENEL MÜDÜR KURT’A ZİYARET

CUMHURİYET KADINLARI DERNEĞİNDEN GENEL MÜDÜR KURT’A ZİYARET


Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi Başkanı Nesrin GÜNTÜRKÜN ve beraberindeki dernek üyeleri ASAT Genel Müdürü İbrahim KURT'U makamında ziyaret ettiler.
Ziyarette iklim değişikliğinin sonuçları, Antalya iline etkileri ve alınan önlemler ile ilgili çeşitli konular konuşuldu.
Genel Müdür KURT, iklim değişikliği, kuraklık ve yaşanmakta olan çeşitli problemler hakkında bilgiler verdi. Yaşanan tüm olumsuz durumlara karşı kurumların aldığı önlemlerin yanı sıra Sivil Toplum Kuruluşlarının da kamuoyunun dikkatini çekmek adına çeşitli faaliyetlerde bulunması ve böylece kuraklığın ve su tasarrufunun sürekli olarak gündemde tutulması gerektiğini belirtti. TMMOB'ne bağlı meslek odalarını ziyaret ederek bu hususta istişareler gerçekleştirdiğini ifade etti.
ASAT Genel Müdürü İbrahim KURT, kuraklık ile mücadelede kurum olarak alınan tedbirlerden de bahsetti. "İklim Değişikliği Sonucu Oluşan Kuraklığa Karşı ASAT Eylem Planını" taslak olarak oluşturduklarını aktaran KURT, su kayıplarının azaltılması için yapılmakta olan teknik çalışmalardan söz etti. Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi Başkanı Sayın Nesrin GÜNTÜRKÜN ise küresel iklim değişikliği ile ilgili derneğe ait bir dosyayı sunarak yapmış oldukları ziyaret sonucu yapılan bilgi paylaşımından duydukları memnuniyeti ifade etti.
ASAT Genel Müdürü İbrahim KURT Cumhuriyet Kadınları Derneği Konyaaltı Şubesi ve diğer STK'lar ile işbirliğinin artarak devam edeceğini bilgisini vererek yapılan bu ziyaret için teşekkürlerini iletti.

 

10.06.2021