Büyükşehir’den yaylalara 3,5 milyon liralık yatırım


Antalya Büyükşehir Belediyesi yaylalara yaptığı yatırımlarla içme suyu sorunlarını tek tek çözüyor. Büyükşehir Belediyesi Alanya’nın 12 yaylasına 7 su deposu, 84 bin 300 metre içme suyu hattı olmak üzere toplam 3,5 milyon liralık alt yapı yatırımı yapacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, yaylaların içme suyu sorununu çözüyor. Başkan Türel’in talimatları ile ASAT ekipleri Alanya’nın Toroslar’da bulunan yaylalarında keşif yaparak projeler hazırlayıp içme suyu sorununun çözümü için düğmeye bastı. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, binlerce Alanyalının yaz aylarında yaşamını sürdürdüğü yaylalara içme suyu konusunda önemli yatırımlar yapmaya başladı.
KARIŞ KARIŞ GEZDİLER
Vatandaşların yaylaya çıktığı Haziran ayından itibaren, Alanya’nın yaylalarını karış karış gezen, hem muhtarların hem de vatandaşların taleplerini dinleyen ASAT ekipleri, yer tespiti ve yoğunluğa göre yapılacak işleri planladı ve uygulamaya başladı. İmamlı, Özvadi, Kocaoğlanlı, Fakırcalı, Karapınar, İspatlı, İshaklı, Akdam, Seyricek, Söbüçimen, Tırılar ve Sülüklü yaylalarına toplam 7 su deposu ve 84 bin 300 metre içme suyu boru hattı olmak üzere 3,5 milyon liralık içme suyu alt yapısı yapılacak. Yoğun bir şekilde devam eden çalışmalar 15 Eylül’e kadar devam edecek. 
ÖNEMLİ YAŞAM ALANLARI YAYLALAR
Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, “Büyükşehirden Alanya’ya hizmet mi gelir? diyenler hizmet nasıl geliyormuş görsünler. Büyükşehir Yasası’nın uygulamaya girdiği 2014 yılından itibaren kırsal alanlarda yaşayan vatandaşlarımızın yaşam standardını yükseltmek için çaba harcıyoruz. Şehirde ne varsa kırsalda da o olsun prensibiyle çıktığımız bu yolda bugüne kadar alt yapı konusunda Antalya’nın tüm ilçelerinde olduğu gibi Alanya’nın da kırsal kesimlerinde önemli yatırımlar yaptık. Tabi ki yaz aylarında yaylalar yöremizin en önemli yaşam alanları. Buralara kırsal alanlarda yaşayan vatandaşlarımız hayvancılık ve tarım için çıkarken, bir çok vatandaşlarımızın da ikinci konutunun olduğu yaşam merkezleri haline gelen önemli yerleşim yerleridir. Bu vesile ile binlerce vatandaşın yanı sıra artık turistlerin de günü birlik gittiği yaylalarda en önemli sorun içme suyu sorunu olarak karşımıza çıkıyor. Bu maksatla ASAT ekiplerimizi yaylalara göndererek içme suyu sorunu olan yaylalarda yatırımlara başladık. Bu yıl Alanya yaylalarına 3,5 milyon liralık alt yapı yatırımı yapacağız. Önümüzdeki yıllarda da bu yatırımlarımız devam edecek. İçme suyu sorununu çözdüğümüz an yaylalardaki yaşam kalitesini daha da yukarı çıkarmış olacağız. Şimdiden Alanyalılara içme suyu yatırımları hayırlı ve uğurlu olsun “ dedi.  

28 Temmuz 2017 , Antalya Büyükşehir Belediyesi