BÜYÜKŞEHİR’DEN GAZİPAŞA’DA TAŞKIN ÖNLEME ÇALIŞMASI

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa Pazarcı Mahallesi Ulu Hendek Deresi’nde taşkın önlemeye yönelik olarak bakım ve temizlik çalışması yaptı.

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Gazipaşa Belediyesi ile işbirliğinde ilçede yağışlı dönemlerde taşkın sorunu yaşanmaması için önlem alıyor. ASAT, Gazipaşa Pazarcı Mahallesi Ulu Hendek Deresi’nde taşkın önlemeye yönelik olarak bakım ve temizlik çalışması yaptı. İlçede devam eden yağmur suyu altyapı bakım çalışmaları için ASAT tarafından Gazipaşa Belediyesi ekiplerine kombine kanal açma aracı tahsis edildi. Hatların açılamayan noktalarında yenileme işlemlerini gerçekleştirmek için koruge borular temin edilerek imalatlara destek veriliyor. Yeni Mahallesi’nde önemli bir yağmur suyu deşarj noktasında su baskınlarını önlemeye yönelik bakım ve tadilat işlemleri yapılıyor.
BOZULAN YOLLAR TAMİR EDİLİYOR
Gazipaşa’da yoğun mesai yapan ASAT ekipleri bir yandan su ve kanalizasyon imalatları nedeniyle bozulan yolların tamiratlarına devam ediyor. Çalışmalar iki adet asfalt yama ekibi tarafından özveri ile yürütülüyor. Bu sayede vatandaşların mağdur olması önleniyor. İlçede bakım ve onarımlar haricinde yapılaşmalara bağlı ihtiyacı karşılamak üzere altyapı imalatlarını da sürdüren ASAT, halen İstiklal Mahallesi Fahri Leylek Caddesi’nde kanalizasyon çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

 

 

08 Ekim 2020 Perşembe, Antalya Büyükşehir Belediyesi