Büyükşehir yatırımları Alanya’nın geleceğini kurtardı

 

Alanya alt yapısına 222 milyon TL

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Alanya’da içme suyu, yağmur suyu, arıtma tesisleri ve kanalizasyon hizmetlerine 4 yılda yaklaşık 222 milyon liralık alt yapı yatırımı yaparak, turistik ilçenin geleceğini güvence altına aldı. 

'Temiz şehir temiz yaşam' sloganıyla Antalya genelinde altyapı çalışmalarını sürdüren ASAT, Alanya’nın biriken sorunlarını çözüme kavuşturuyor. İlçenin altyapı eksiklerini gidermek için 4 yılda hizmetleri kesintisiz sürdüren ASAT, turizmin gözbebeği Alanya’nın geleceğini kurtarıyor. Çalışmalar kapsamında ilçeye yaklaşık 29 milyonluk yatırımla 96 bin 532 metre kanalizasyon hattı döşendi. Alanya’daki turizm caddelerinin yağmur suyu sorunu yapılan drenaj kanalları ile çözüm buldu. Böylelikle merkez ve kırsal Mahallelerin alt yapı sorunlarına kalıcı çözüm getirildi. 
Mavi bayraklı sahiller koruma altında 
Çalışmalarında çevre hassasiyetini hep göz önünde bulunduran ASAT, Mavi Bayraklı ilçenin denizini gözü gibi koruyor. Yaklaşık 44 milyonluk dev bütçeyle atıksu arıtma tesisleri tamamen yenilenerek ilçeye kazandırıldı. Rehabilite edilen ve modernizasyon çalışmaları ile kapasite artırımı yapılan tesisler sayesinde turizmin en büyük sermayesi denize tek damla pis su karışmıyor. 
945 kilometre yeni içme suyu hattı
Alanya genelinde kesintisiz içme suyu temini için yeni isale ve şebeke hattı çalışmaları yapan ASAT, aynı zamanda yetersiz kalan hatları da yeniliyor. 4 yılda 102 milyon yatırım bedeliyle Alanya merkez ve mahallelerde içme suyu hatlarında yenileme ve iyileştirme çalışması yapan ASAT, Alanya’yı hak ettiği hizmetlerle buluşturuyor. Bugüne kadar 765 kilometrelik içme suyu hat çalışmasını tamamlayan ASAT, devam eden yatırımlarla birlikte ilçeye toplam 945 kilometrelik yeni içme suyu şebeke hattı kazandırmayı planlıyor.
ASAT göz dolduruyor
ASAT, Alanya’da altyapı çalışmaları ardından deforme olan caddeleri de sıcak asfaltla kapladı. Oba, Dere, Hacımehmetli mahalleleri başta olmak üzere çalışmalar sırasında bozulan tüm cadde ve sokaklara yaklaşık 4 milyon 250 bin liralık asfalt yatırımı yapıldı.
4 yılda Alanya’nın içme suyu, yağmur suyu, kanalizasyon ve arıtması için yaklaşık 222 milyon lira yatırım yapan ASAT, çalışmalarıyla göz dolduruyor.

21 Mayıs 2018, Pazartesi Antalya Büyükşehir Belediyesi