BÜYÜKŞEHİR SORGUN YAYLASI’NA SU GÖTÜRÜYOR

 

25 km isale hattı ve 3 su deposu inşa ediliyor

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kumluca Sorgun Yaylası’na içme suyu götürmek için 2 etaplı bir projeyi hayata geçiriyor. Çalışmalar tamamlandığında 2 bin 200 metre rakımlı bölgedeki vatandaşlar sağlıklı bir içme suyu şebekesine kavuşacak.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in talimatı ile ASAT Genel Müdürlüğü ekipleri Kumluca’nın Sorgun Yaylası’nda 2 etaplı içme suyu projesi yürütüyor. İçme suyu şebekesi bulunmayan Dere Mahallesi Sorgun Yaylası’na farklı memba noktalarından toplanan su aktarılarak, vatandaşların hizmetine sunulacak. Çalbalı 2, Çalbalı 3 ve Kabapınar kaynaklarından alınan su kilometrelerce uzağa taşınarak, imal edilecek olan şebekeye aktarılacak.
25 KM İSALE HATTI
Projenin ilk etabında su kaynaklarına yol olmaması nedeniyle 2 bin metrelik yol yapımı yer alıyor. Yol çalışmasının hemen ardından ikinci etaba geçilecek. Bölgeye kaynaklardaki suyu getirmek için 25 km isale hattı ve 3 adet içme suyu deposu inşa edilecek.
BAŞKAN BÖCEK’E TEŞEKKÜR
Çalışmalardan duyduğu memnuniyeti belirten Dere Mahallesi Muhtarı Kadir Korkmaz, “Bölgede yaşayan vatandaşlar uzun yıllardır su şebekesi bulunmamasından dolağı mağdurdu. Sesimizi duyan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’e ve ASAT yetkililerine şükranlarımızı sunuyoruz” dedi.

 

 

06 Temmuz 2020 Pazartesi, Antalya Büyükşehir Belediyesi