ASAT’tan Yaylalara su seferberliği

 

Gedelme Yaylası’nda İçme Suyu Seferberliği

Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü yaz aylarında yaylalarda su sıkıntısı yaşanmaması için çalışmalar yapıyor. ASAT ekipleri, Kemer-Gedelme Yaylasına kesintisiz içme suyu götürebilmek için sondaj çalışmalarını sürdürüyor. 

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, yaylalara yaptığı yatırımlarla içme suyu sorunlarını çözüyor. ASAT ekipleri, Antalya’nın ilçelerinde yüz yıllardır devam eden yaylacılık geleneğini sürdüren vatandaşların yaz aylarında mağdur olmaması için yeni su kaynakları açıyor.
Yaz aylarında içme suyu sorunu yaşanmayacak
ASAT ekipleri, son yıllarda adeta bir cazibe merkezi haline gelen Kemer-Gedelme Yaylası’nda içme suyu sondaj çalışmasına başladı. Yapılan çalışmalar sezon boyunca geçici ikametlerini yaylada sürdüren vatandaşların ve günübirlik ziyaretçilerin şenlendirdiği bölgede yaz aylarında içme suyu sorununu yaşanmayacak. Yaylaya kazandırılacak olan yeni su kaynağı ile hem Gedelme sakinlerinin sıkıntısı ortadan kalkmış olacak, hem de Gedelme’ye gelen ziyaretçiler temiz ve sağlıklı içme suyundan yararlanabilecek.

07 Mayıs 2018, Pazartesi Antalya Büyükşehir Belediyesi