ASAT’tan İbradı mahallelerine kesintisiz içme suyu

 

2 km’lik yeni içme suyu hattı yapılıyor Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü İbradı İlçesi’nde içme suyu altyapısı çalışmalarını tamamladı. 2 ayrı noktada, 2 bin metre uzunlukta yeni içme suyu hattı vatandaşın hizmetine sunuldu.

İbradı’nın Çukurviran Mahallesi’nde sondaj noktasından mahalleye hizmet veren içme suyu deposuna 400 metrelik bağlantı yapıldı. Söğütbeli mevkiindeki sondaj noktasından ise Tozak’taki depoya 1600 metre uzunlukta içme suyu hat bağlantısı kuruldu. Bu imalatlar sayesinde sondajlardan elde edilen su ile depoların beslemesi yapılarak, bölgede kesintisiz içme suyu hizmetinin sürdürülmesi sağlanıyor.
YENİ SU KAYNAĞI BULUNDU
İbradı İlçesi’nde ASAT ekiplerinin geceli gündüzlü 4 gün boyunca sürdürdüğü arama çalışmaları sonucunda yeni bir su kaynağına ulaşıldı. Ormana Mahallesi Belenoluk’ta dağlık bölgede tespit edilerek açığa çıkarılan kaynak suyu gerekli tahlillerin yapılması için laboratuvara gönderildi. Bulunan yeni kaynak imal edilecek olan bağlantı hattı ile Ormana Mahallesi içme suyu deposuna aktarılacak.
SONDAJA GEREK KALMAYACAK
Yeni su kaynağının sağlayacağı avantajlar hakkında bilgi veren ASAT İbradı Şube Müdürlüğü, bulunan doğal kaynak sayesinde sondaja gerek kalmadan su temini yapılabileceğini; ayrıca elektrik maliyetine gerek kalmadan deponun buradan beslenebileceğini belirtti. Takviye sağlayacak olan kaynak, bağlantılar yapıldıktan sonra ihtiyaca ve su tüketim yoğunluğuna göre devreye alınabilecek. Böylece bölgede yaşayan vatandaşlar için kesintisiz içme suyu hizmeti sağlanabilecek.

03 Ekim 2019, Perşembe Antalya Büyükşehir Belediyesi