ASAT YANGIN BÖLGESİNDE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR

 

 

28 Temmuz tarihinde Manavgat’ta başlayan ve Antalya’nın doğu ilçelerinde toplamda 60 bin hektar ormanlık alanı küle çeviren, can kayıplarına neden olan yangın felaketi sonrasında, Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü olarak bölgede yaraları sarmak ve hayatı normal seyrine kavuşturmak için görev yapmaya devam ediyoruz.

Bölgede altyapı hasarları gideriliyor. Vatandaşların içme suyu ve besledikleri hayvanların ihtiyacı olan suyu sağlamak için tüm ekiplerimiz aralıksız çalışıyorlar. Bir yandan su istasyonlardaki ve hatlardaki onarımlar sürerken, öte yandan arazözlerle ihtiyaç duyulan noktalara içme suyu taşınıyor.

Kurulan konteyner barınaklar için kısa sürede altyapı imalatı yapılarak su ve kanalizasyon hatları bağlanıyor, işler hale getirilerek hizmete sunuluyor.

Yangın bölgesinden hayvanları ile birlikte farklı ilçelere alınarak misafir edilen vatandaşlara bulundukları yerlerde su sağlanıyor.

Kısacası yaşanan yangın felaketi süresince ASAT Genel Müdürlüğü olarak yangın sonrasında yaraların hızla sarılması ve hasarların onarılması için de görevimizi aralıksız olarak sürdürmeye devam ediyoruz.

 

 

 

12 Ağustos 2021 Perşembe, Antalya Büyükşehir Belediyesi