ASAT, TSE Denetiminden Başarıyla Geçti

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi Genel Müdürlüğü (ASAT), TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi, TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi ve TS ISO 10002:2014 Müşteri Memnuniyeti ve Şikayet Yönetim Sistemi Belgelerinin; "Gözetim denetimleri" Türk Standardları Enstitüsü (TSE) tarafından gerçekleştirildi.
 TSE tarafından 01-03 Temmuz 2019 tarihleri arasında gerçekleştirilen denetimin açılış toplantısına, ASAT Yöneticileri, TSE Akdeniz Bölge Koordinatörü Hasan DEMİRTAŞ, TSE Başdenetçisi Sevgi Ölgün KOCABAŞ, TSE Başdenetçisi Rasim YILMAZ, TSE Denetçisi Oğuz ÜNLÜ ve Ahmet ERYURT katıldılar.

ASAT'ın kalitesinin tescillendiği denetimde, hizmet sunumlarında iyileştirmeye açık alanların tespit edilmesinde ve vatandaşın beklenti ihtiyaçlarını karşılayarak memnun etmek için sistemlerin çok faydası olduğunu bildiren ASAT Genel Müdürü İbrahim KURT, Yönetim Sistemlerinden ilk belge alan Su ve Atıksu İdare Genel Müdürlüklerinden biri olduklarını vurguladı. TSE tarafından kurumumuzda 15. kez denetim gerçekleştireleceğini ve kamu kurum ve kuruluşlarında yönetim sistemlerinin uygulanmasının öneminin altını çizdi.