ASAT Sporcusu Rekor Kırdı

 

Aleyna Kaymaz Avrupa Şampiyonu oldu. Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü sporcuları başarıya doymuyor. ASAT bünyesinde bir yıldır halter sporcusu olan Aleyna Kaymaz İsrail’de düzenlenen Halter Avrupa Şampiyonası’nda koparma silkme ve toplamda rekor kırarak Avrupa şampiyonu oldu. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’yı başarıyla temsil eden Kaymaz’ı kutlayarak, başarılarının devamını diledi.

İsrail'in Eilat şehrinde düzenlenen yıldızlar ve 15 yaş altı Avrupa Halter Şampiyonası'nda Antalya Büyükşehir Belediyesi ASAT Spor Kulübü sporcusu Aleyna Kaymaz büyük bir başarıya imza attı. Kaymaz, kızlar 15 yaş altı 81 kiloda koparmada 83, silkmede 103 kilo kaldırarak rekor kırdı. 3 ayrı kategoride Avrupa rekoru kıran Kaymaz, altın madalya kazanarak Avrupa şampiyonluğuna ulaşmayı başardı.
Bir yıldan bu yana ASAT Spor Kulübü bünyesinde çalışmalarını eski dünya şampiyonu Ekrem Celil ile gerçekleştiren Aleyna Kaymaz, başarısıyla Antalya’nın adını dünyaya duyurdu. Kaymaz’ı başarısından dolayı kutlayan Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “ASAT Spor Kulübü oyuncumuz Aleyna’nın başarısı ve şampiyonluğu hem ülkemiz hem de Antalya’mız adına son derece önemli ve değerli. Kendisini, ailesini ve hocalarını kutlarım. Spora ve sporcuya desteğimiz her zaman olduğu gibi bundan sonra da devam edecek” dedi.

14 Aralık 2019, Cumartesi Antalya Büyükşehir Belediyesi