Asat Eski İdarecilerini Ağırladı

 

ASAT’ın Dünü ve Bugünü Bir Arada

Aralık ayının ilk hafta başında ASAT Genel Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantının konukları, geçmiş yıllarda kurumun çeşitli kademelerinde yöneticilik yapmış olan isimlerdi. Antalya’da su ve atık su idaresi hizmetinin ESO döneminden itibaren tanıkları olan, ASAT’ın kuruluşuna ve gelişmesine katkı veren emekli idareciler, Genel Müdür İbrahim KURT’un davetiyle ağırlandıkları ASAT merkez binasında bir araya geldiler.
Eski Genel Müdürlerden Fatih ÜNAL’ın yanı sıra Hasan TORUN (emekli muhasebe müd.), Nurhan KESDİ (emekli muhasebe müd. yrd.) ve Mehmet KARACA (emekli abone ve müşteri hizmetleri şefi) konuşmalar yaptılar. Görevde oldukları dönemde yaşadıklarını, çalışma ortamlarını hatıralarla aktaran isimler tecrübelerini dinleyenlerle paylaştılar. ASAT Genel Müdürlüğünün geçmişine ve tarihçesine tanıklık eden konukların konuşmaları sırasında zaman zaman duygusal anlar yaşandı.
Hasan TORUN konuşmasında görev yaptığı dönemde mesai arkadaşları arasında güçlü bağlar olduğundan, saat ve gün gözetmeden, gece veya gündüz, hafta içi, hafta sonu ayırmadan işleri bitirdiklerinden bahsetti. 
1967 yılında ESO’da çalışmaya başladığını söyleyen Mehmet KARACA, “Biz çalışırken sevgiyi, saygıyı, hizmet etmeyi, ağlayarak geleni gülerek göndermeyi gözettik. O dönemde beraber çalıştığımız arkadaşlarla hala aynı samimiyetle görüşmeye devam ediyoruz,” dedi.
Hala çalışacak isteği ve enerjisi olduğunu ifade eden Nurhan KESDİ’ye Genel Müdür KURT “Abi çalışabiliriz” şeklinde karşılık verdi.
Böylece samimi ve duygusal bir atmosferde devam eden toplantının sonunda katılımcılar ve konukların birlikte çekildiği fotoğraf karesinde ASAT’ın dünü ve bugünü bir araya geldi.

05.12.2019,  Perşembe Antalya Büyükşehir Belediyesi