ASAT Elmalı Eskihisar’da kapalı devre sulama dönemini başlattı

 

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Elmalı ilçesi Eskihisar Mahallesi’ne inşa ettiği kapalı devre sulama tesisiyle tarımsal sulama sorununu tarihe gömdü. Yaklaşık 1.5 milyon lira yatırımla hayata geçen projeyle 2 bin dönüm tarım arazisi suya kavuştu.

Büyükşehir Belediyesi’nin Antalya tarımına desteği sürüyor. ASAT, alt yapı yatırımlarının yanında yaptığı tarımsal sulama tesisleriyle çiftçinin yüzünü güldürüyor. Antalya’nın birçok ilçesinde tarımsal sulamada kapalı devre sistemlerini hayata geçiren ASAT, son olarak Elmalı’nın Eskihisar Mahallesi’ni bu hizmetle tanışırdı. 
Sulama suyu çiftçilerin ayağına kadar getirildi
Proje ile 7 bin 400 metrelik boru hattı ile Eskihisar’a kapalı devre sulama suyu getirildi. Tam randımanla çalışan tesis ile 2 bin dönüm tarım arazisi sulanabiliyor. 200 çiftçi ailesi sistemden yararlanıyor. Proje sayesinde daha önce açık toprak kanallar ile yapılan sulama sırasında ortaya çıkan yüzde 80’e varan su kayıpları sıfıra indi. Elmalı tarımına ve çiftçisine büyük katkı sağlayan proje yaklaşık 1.5 milyon liraya mal edildi. 

28 Mart 2019 Perşembe, Antalya Büyükşehir Belediyesi