ASAT Antalya’nın her yerinde

 

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Antalya’nın dört bir yanında hizmet sağanağına devam ediyor. ASAT, bir tarafta Demre’de kanalizasyon hattı yapıyor, diğer tarafta Korkuteli Manay’da içme suyu projesi yürütüyor. Eş zamanlı olarak Manavgat’ta yağmur suyu çalışması yapan ekipler, Kumluca’nın mahallelerini de sağlıklı içme suyu ile buluşturuyor.

Antalya’nın batı ilçelerinde eş zamanlı olarak yürütülen proje kapsamında, Demre’nin altyapısı için önemli bir adım atıldı. 2.5 milyon liralık yatırım ile ilçe sağlıklı bir kanalizasyon altyapısına kavuşturuluyor. Proje kapsamında Demre etabında şuana kadar 3 bin metrelik imalat yapıldı. Çalışmalar tamamlandığında Demre’de yaklaşık 8 bin metrelik kanalizasyon hattı vatandaşın hizmetine sunulacak. 
MANAY PROJESİ SÜRÜYOR 
Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü’nün Korkuteli’ndeki en önemli içme suyu yatırımlarından biri olan Manay Projesi de hız kesmeden devam ediyor. Manay’dan ilçe merkezine 40 kilometre uzunluğunda içme suyu hattı döşeniyor. Proje kapsamında Çığlık Yaylası’nda çalışmalar devam ediyor. Proje ile hem ilçenin geleceğe yönelik içme suyu kapasitesi garanti altına alınıyor hem de özellikle yaz aylarında su sorunu yaşayan yerleşim yerlerine çözüm üretiliyor.
ÇERDİN SAĞLIKLI İÇMESUYUNA KAVUŞTU
ASAT Genel Müdürlüğü, Büyükşehir Yasası ile mahalleye dönüşen yerleşimlere hizmet götürmeye devam ediyor. ASAT, daha önce Kumluca’nın Mavikent Mahallesinde içme suyu deposu ve sulama tesisi inşa etmişti. Bu projenin hemen ardından başlatılan içme suyu şebeke hattı da Çerdin mevkiinde tamamlandı. Proje ile yaklaşık 2 kilometrelik şebeke hattı döşendi. Böylece Çerdin mevkiinde yaşayan vatandaşlar sağlıklı ve yeni içme suyu şebekesine kavuşmuş oldu. 
HER ŞEY SORUNSUZ MANAVGAT İÇİN
ASAT ekipleri, Manavgat’ın Aydınevler ve Bahçelievler mahallelerindeki yağmur suyu sorununu çözmek üzere harekete geçti. Demokrasi Bulvarı üzerinde yürütülen çalışma ile yağmur suyu drenaj hattına ilave hat yapılarak soruna köklü bir çözüm getirilmiş oldu. Manavgat genelinde yürütülen çalışmalar sırasında bozulan parkelerin onarımları da ASAT ekipleri tarafından yapılıyor. 

20 Şubat 2018, Salı Antalya Büyükşehir Belediyesi