ASAT Akçaeniş’in içme suyu hattı yeniliyor

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Gazipaşa’dan Kaş’a tüm bölgenin altyapı sorunlarını tek tek çözüyor. ASAT tarafından Elmalı’ya bağlı Akçaeniş Mahallesinde 800 metrelik eski içme suyu hatlarını yenileniyor.


Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Kaş’tan Gazipaşa’ya kanalizasyondan, içme suyuna kadar ilçe ve kırsalların alt yapı sorunlarını tamamıyla ortadan kaldırmak için geceli gündüzlü çalışma yürütüyor. 
800 metrelik yeni hat 
ASAT Elmalı Şube Müdürlüğüne bağlı ekipler tarafından Akçaeniş Mahallesinde eski içme suyu hatlarını yenileniyor. Akçaeniş Mahallesi Mezarlık sokakta yürütülen deplase çalışmaları ile eski içme suyu boruları değiştirilerek yerine standartlara uygun içme suyu hattı döşeniyor. Toplamda 800 metrelik hat çalışmasının yarıdan fazlası tamamlanmış durumda.
Alt yapıya titiz çalışma 
ASAT ekipleri, Antalya’nın dört bir tarafında kanalizasyon, altyapı imalatlarına devam ederken, mevcut alt yapı sistemlerinin bakımını da ihmal etmiyor. Antalya merkezi ve ilçelerdeki kanalizasyon, yağmursuyu drenaj hatları, olası su baskınlarını önlemek için ekipler tarafından sürekli kontrol altında tutuluyor.  Hatlar, son teknoloji araçlarla temizleniyor. Ekipler, uygulamalar sırasında kullanılan teknik donanımla hat içlerinden görüntü alabiliyor. Bu sayede tıkanıklığın tespit edildiği hatlar basınçlı su ve çeşitli yöntemlerle temizlenerek sorunsuz bir şekilde hizmet vermesi sağlanıyor.

07 Ağustos 2019, Çarşamba Antalya Büyükşehir Belediyesi