ANTALYA’NIN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM

 

ANTALYA’NIN GELECEĞİ İÇİN ÖNEMLİ ADIM


                   ASAT Genel Müdürü KURT ve ALDAŞ A.Ş. Genel Müdürü KUZAY Ankara’da


Antalya’nın geleceği için büyük önem taşıyan Karacaören-2 Barajı’ndan şehre içme suyu sağlanmasına yönelik proje 20 Ocak itibariyle ihaleye çıktı. ASAT Genel Müdürü Av. İbrahim KURT ve ALDAŞ Genel Müdürü Kıvanç Bülent KUZAY Ankara’da, Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü’nde konu ile ilgili görüşme gerçekleştirdiler. Kurumun merkez binasında gerçekleşen görüşmede kendilerini DSİ Genel Müdürlüğü görevini yürüten Kaya YILDIZ ağırladı.
Proje Bütçesi 700 Milyon TL
Antalya Büyükşehir Belediyesi Su ve Atıksu İdaresi (ASAT) ve DSİ Genel Müdürlüğü arasında imzalanan protokole uygun olarak Karacaören-2 Barajı'ndan Antalya İli'ne içme suyu sağlanması için yürütülen hazırlıklar tamamlandı. Projenin hayata geçirilmesi için DSİ tarafından yaklaşık 700 Milyon TL bütçeyle ihaleye çıkıldı. İhale ilanı 20 Ocak’ta yayınlandı.
Söz konusu proje kapsamındaki yatırımların kontrollük hizmetleri Antalya Büyükşehir Belediyesi ve ASAT'ın iştiraki olan ALDAŞ A.Ş. tarafından yürütülecek.
Pek Çok Konu Ele Alındı
Ankara’da DSİ Genel Müdürlüğü’nde gerçekleştirilen görüşmede Kracaören-2 Barajı içme suyu projesi ile birlikte farklı meseleler de ele alındı. Bu kapsamda Antalya’da yapılması planlanan Kırkgöz Yeraltı Barajı ve bölge için değer taşıyan tarımsal sulama projeleri konuşuldu. DSİ ve ASAT işbirliği ile geleceğe dönük planlanan yatırımlar ve özellikle su kaynaklarının verimli ve sürdürülebilir kullanılması konuları üzerinde duruldu.

22 Ocak 2021 Cuma