AKSEKİ’DE AŞAĞIAŞIKLAR’IN SU SORUNU ÇÖZÜLDÜ

 

Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki’de basınç düşüklüğü yaşanan Aşağıaşıklar Mahallesi’nin içme suyu isale hattını yeniledi.

Antalya Büyükşehir Belediyesi Akseki’de basınç düşüklüğü yaşanan Aşağıaşıklar Mahallesi’nin içme suyu isale hattını yeniledi.

Büyükşehir Belediyesi ASAT Genel Müdürlüğü, Akseki İlçesi Aşağıaşıklar Mahallesi’nde vatandaşların su basıncında düşüklük yaşandığı şikayeti üzerine çalışma başlattı. Kaynaktan mahalleye su taşıyan isale boru hattında tespit çalışması yapan saha ekipleri çeşitli noktalarda mineral birikmesine bağlı tıkanmalar olduğunu belirledi. 15 ayrı noktada çalışma yapan ASAT, hattı yenileyerek daralmaları giderdi. Yapılan çalışmanın ardından Aşağıaşıklar Mahallesi’nde içme suyu hizmetinin sorunsuz olarak devam etmesi sağlandı.
İBRADI’DA SULAMA HAVUZU TEMİZLENDİ
ASAT Genel Müdürlüğü İbradı İlçesi Ormana Mahallesi’nde de Bildere sulama havuzunun temizliğini de gerçekleştirdi. Ormana Mahallesi’nde vatandaşların tarım alanlarını ve bahçelerini sulamakta kullandığı havuzun yaz öncesi temizlik ve bakımı yapıldı. Yosun, çamur ve çöp birikintileri ekiplerin yoğun gayreti ile temizlendikten sonra yeniden doldurularak temiz şekilde kullanıma hazır hale getirilen havuz Ormana halkının hizmetine sunuldu.

28 Nisan 2020 Salı, Antalya Büyükşehir Belediyesi