Genel Müdür

Değerli Hemşehrilerim,

Dünyanın en gözde kentlerinden biri sayılan turizmin başkenti Antalya; doğası, havası, suyuyla olduğu kadar gelişmişliği ile de göz doldurmaktadır. Turizmin başkenti dünya gözdesi şehrimizde ASAT Genel Müdürlüğü içme, kullanma ve endüstri suyu ihtiyaçlarının her türlü yeraltı ve yerüstü kaynaklarından sağlanmasını ve bu kaynakların korunmasını örnek hizmet bilinciyle yürütmekte, Antalya halkına karşı sorumluluklarını titizlikle yerine getirmektedir.

Yatırımlarını ve faaliyetlerini halkından sağlamış olduğu gelirlerle sürdüren bir kamu kuruluşu olmanın verdiği sorumluluk ve bilinçle hizmetlerimizi sunmaktayız.

Kaynakların verimli ve etkin bir şekilde değerlendirilmesi prensibiyle hareket eden ASAT Genel Müdürlüğü yüksek standartlarda hizmet veren, su yönetiminde insanı ve çevreyi esas alan, alanında rehberlik yapabilecek bir kurum olma vizyonuna sahiptir.

Türkiye su kıtlığı çeken ülkeler arasında yer almamakla birlikte küresel ısınmanın yarattığı olumsuz etkilerin neticesinde su kaynaklarım dikkatli kullanmanın gerekliliği, ASAT Genel Müdürlüğünün önemini bir kez daha gözler önüne sermektedir Bu önemin bilincinde güvenirlilik, kararlılık, hesap verilebilirlik, şeffaflık değerleriyle görev yapmakta olan ASAT personelinin öncelikli amacı Vatandaş memnuniyetidir. 32 arıtma tesisi ile 19 ilçe ve merkezde hizmet veren kurumumuz Antalya'mızın su ve alt yapı ihtiyacına en üst düzeyde cevap verebilmek için başarılı ve özverili çalışmalarda bulunmaktadır. ALO 185 birimimiz tüm hizmet alanlarımızda 7/24 vatandaşlarımızın sorun ve sorularına çözüm odağı olmuştur ve olmaya devam edecektir.

6360 sayılı Büyükşehir Yasası sonrası genişleyen hizmet alanlarımızla birlikte tüm ilçe, köy ve beldelerde ASAT Genel Müdürlüğü çok kısa sürelerde Avrupa Birliği normlarında, modern tesislerle rekor hizmetlere imza atmış, merkezdeki standardı tüm ilçe köy ve beldelere taşıyacak olmanın sözü verilmiştir. Dünyanın en gözde kentlerinden birine yakışan ilkeli, modern, kaliteli hizmeti sunmak Antalya halkına sözümüzdür.Bu sözü layıkıyla yerine getiren mesai arkadaşlarıma ve bizi destekleyen Antalya halkına teşekkürlerimi sunarım.

 

Av. İbrahim KURT

ASAT GENEL MÜDÜRÜ